Sınav Takvimi

Sınav Sonuç Görüntüleme

Türkiye Geneli Deneme Sınav Takvimi (İzmir)

 

 

KPSS TÜRKİYE GENELİ DENEME SINAVLARIMIZ İÇİN GENEL KURALLAR

1 - Bir deneme sınavı 2 hafta uygulanmaktadır. Öğrenci numarası (DENEME SINAV GİRİŞ KARTI ÜZERİNDE YAZMAKTADIR.) 1-1200 arası olan öğrencilerimiz sınava 1.hafta girecektir. Öğrenci numarası 1201 ve sonrası olanlar sınava 2.hafta girecektir. 1.hafta sınava girme hakkı olan ancak farklı sebeplerle giremeyen öğrencilerimiz, 2.haftada bulunan seanslardan "sadece" 19.15 seanslarında sınava girebilir. Denemenin olduğu gün dışarıdan kayıt alınmamaktadır. Deneme takviminde belirtilen tarihten en geç 2 gün önce kuruma gelip kayıt olmanız gerekmektedir. Sadece denemelere kayıtlı öğrenciler, takvimimizdeki 2.hafta sınava gireceklerdir.

2 - Deneme sınav giriş kartınızı kurumdan (muhasebe birimi) temin edebilirsiniz. (Deneme Sınavı Giriş Kartı tarafımızdan ÜCRETSİZ olarak verilmektedir ancak kaybedilmesi durumunda 2.kez verilirken ücretlidir.)

3 - Sınava girerken DENEME SINAVI GİRİŞ KARTI ve TC KİMLİK BELGESİ olması zorunludur. Kimliği olmayan adaylar sınava GİREMEYECEKTİR.


4 - Kurumun belirlemiş olduğu günlerden (Pazartesi ve Cuma) müsait olduğunuz gün ve seansta sınava girebilirsiniz. İsim yazdırmanıza gerek yoktur. (Örneğin; gkgy - eb ve öabt sınavlarına gireceksiniz. Pazartesi 2 sınava, Cuma günü de 1 sınava girebilirsiniz.)


5 - Sınav günü kuruma geldiğinizde, bina girişinde sınav salonlarının bilgisi tarafımızdan sizlere bildirilecektir. (10.15 de uygulanan gkgy sınavından sonra 14.30 da uygulanacak olan Eğitim Bilimlerinin hangi sınıflarda uygulanacağını katlardaki panolarımızdan öğrenebilirsiniz.)


6 - Adayların belirtilen sınav saatlerinden 10 dk. önce sınav salonunda bulunmalarını tavsiye ediyoruz.


7 - SINAV BAŞLADIKTAN 15 DK SONRA HİÇBİR ŞEKİLDE SINAVA GİRİŞ YAPILMAMAKTADIR.


8 - Sınav başladıktan sonra, sınav salonundan herhangi bir nedenle dışarı çıkılması durumunda sınavınız geçersiz olacaktır.


9 - Sınav salonlarında su haricinde yiyecek-içecek tüketilmesi kesinlikle yasaktır.


10 - Sınava giren tüm adayların sınav esnasında telefonlarını kapatmaları gerekmektedir. Telefonunuzun çalması durumunda sınavınız geçersiz olacaktır.


11 - Deneme sınavlarımız herkes için aynı saatte başlayıp, aynı saatte bitmektedir. (Sınava 10dk geç girmeniz bitiş süresini değiştirmeyecektir.)


12 - Sınav bitişinde çözüm kitapçıkları, tarafımızdan sizlere teslim edilecek ve denemeler sizlerde kalacaktır. (Sınav sonucunuzu pegemkpss.net sayfasından TC kimlik numaranız ile öğrenebilirsiniz.)


13- Kurumumuzun belirlemiş olduğu tarihlerden önce denemeler verilmemektedir. (Denemeye gireceğiniz haftadaki tüm seanslar bittikten sonra giremediğiniz denemeyi alabilirsiniz.)


14- Deneme sınavına katılamayan adaylar, girmediği deneme kitapçığını bir sonraki deneme başlayana kadar kurumdan temin edebilirler. 15 günü geçen sürede denemeler teslim edilememektedir. (Lütfen girmediğiniz deneme sınavınızı 15 gün içinde kurumdan alınız.)


15- Kurumun belirlediği gün ve saatler dışında KESİNLİKLE DENEME SINAVI UYGULANMAMAKTADIR.


16- Sınava katılacak gerek kursiyerlerimiz, gerekse dışardan katılan adaylar yukarda belirtilen kuralları kabul ve taahhüt eder.            

                                                                                      

 

15 Adet DGS PEGEM Türkiye Geneli Denemesi + 10 Adet farklı yayına ait DGS Türkiye Geneli Deneme Sınavı Takvimi

DGS TÜRKİYE GENELİ DENEME SINAVLARIMIZ İÇİN GENEL KURALLARI

1-DGS deneme sınavlarımız takvimde belirtilen gün ve saatlerde yapılmaktadır. (30 Haziranada kadar sadece Pazartesi günleri yapılmaktadır.)

2-Kayıtlı öğrencimiz olmayan öğrencilerde sınava girebilir. kuruma gelip DENEMERE KAYIT OLMALARI GEREKMEKTEDİR.

3-Deneme sınavlarına girmek için muhakkak muhasebe biriminden SINAV GİRİŞ KARTI almanız gerekmektedir. Sınav giriş kartınızı kaybetmeniz durumunda 2.kez alacaksanız kart ücretlidir.

4-Deneme sınavına girerken yanınızda TC KİMLİK ve SINAV GİRİŞ KARTI olması zorunludur.

5- Sınava 15 dakikan fazla geç kalmanız durumunda sınava giriş yapamazsınız.

6-Sınav esnasında telefonlarınız kapalı olmak zorundadır. Telefonunuzun çalması durumunda sınavınız iptal edilir.

7-Sınava 10 dakika geç girmiş olmanız sınav bitiş süresini değiştirmeyecektir. Sınav herkes için aynı saatte bitecektir.

8-Sınav bittiğinde çözümlü cevap anahtarı tarafımızdan sizlere verilecektir ve sınav kitapcıkları sizde kalacaktır.

9-Sınav süresi içerisinde sınav salonundan herhangibir nedenle çıkmanız durumunda sınavınız geçersiz olacaktır.

10-Sınav süresi içinde sınav salonunda su haricinde yiyecek içecek tüketmek yasaktır.

11-Kurumumuzun belirlemiş olduğu tarihlerden önce denemeler verilmemektedir.

12-Deneme sınavına katılamayan adaylar, girmediği deneme kitapçığını bir sonraki deneme başlayana kadar kurumdan temin edebilirler. 15 günü geçen sürede denemeler teslim edilememektedir.

13-Kurumun belirlediği gün ve saatler dışında KESİNLİKLE DENEME SINAVI UYGULANMAMAKTADIR.

14-Sınava katılacak gerek kursiyerlerimiz, gerekse dışardan katılan adaylar yukarda belirtilen kuralları kabul ve taahhüt eder.